חופשה צילומית ברומניה

לכול המעוניין לבלות את החופשה שלו באחד ממדינות אירופה ולהינות מצילום מרהבים הייתי ממליץ על רומניה . רומניה היא מדינה מהממת  בנופים האורבנים וכן בנופי הטבע אשר היא מציע לתייר אשר בא לבקר בחיקה .
בוקרשט  בירת רומניה היא מרכז אורבני אשר מציע מבחר רחב של מסעדות אתרים היסטורים וכן בתי מלון מפוארים אשר מצעים נוחות אדיבה למבקרים . מחוץ לבקרשט נמצאים קנייונים גדולים שמצעים  אטקרצית אוכל ומסעדות רו מרכזי קניות לתייר המבקר בהם .
אותי בכול אופן עניין האטרקציות הצילמיות  שבירת רומניה  מציעה לי כצלם לכן התמקמתי בעיר בעתיקה , העיר העתיקה מאפשר קירבה לאתרים היסטורים בבירה שהם יחודיים מבחינה צילומית  כגון : בית הפרלמנט  אשר ניבנה ע"י צרצסקו הרודן הרומני  אשר בעבודת כפיה של בני עמו, בנה בניין גדול  ממדים על מנת לפאר את שמו של הרודן ולפאר אותו בפני עמו והעולם . בבנין נראה מרשים יפה הן באדריכלות וכמו כן בבגדלו רחב  המימדים ראה תמונה 1 
 
בית הפרלמט בוקרש רומניה
תמונה מספר1 בניין הפרלמנט בוקרש
יחד עם זאת טיול בסמטאות של העיר העתיקה ברומניה יגלו לכם בניינים עתקים אשר מאופיינים בבניה וקטורינית מהממת, המדרכוב מציעה שלל מסעדות ומרכזי בילוי  עבור התייר בעיר ששוה לשבת בהם ,לא רחוק מהעיר  העתיקה נתון למצוא את בית הכנסת ביהודי (Sinagoga Mare) בית כנסת זה מעוצב  ע"י אדרכלים וונאים אשר נתנו עיצוב ויטרז'ים אשר דומים מאוד למראה של כנסייה , ניתן ללמוד כי בתי הכנסת ברחבי העולם נבחרו אדרכלים  לא יהודיים על מנת לעצב ולבנות ביתי כנסות עבור הקהילה היהודית בכספי תרומות.
מבחינה צילמות בתי כנסת האלה מצעים  הרבה עיצובים מיוחדים יחסית לבתי כנסת בארץ בנוסף האפשרות לצלם בבית כנסת כזה מאפשר לחשוף את יפיו לכלל העולם אשר לא מבקרים  בבית כנסת אויודעים אך נראה בתי כנסת . בית הכנסת מתקיימת הרצאה על היסטורית הקהילה במספר שפות על מנת לחשוף את היהדות לתפוצות  .צילום 2 צילם בת כנסת בוקרשט
בת הכנסת הגדול בוקרש
תמונה מספר 2 -בת הכנסת הגדול בוקרש
תמונה מספר 3-בית כנסת הגדול בוקרש
הנוף האורבני של בוקרשט הוא מקסים ביופי בשעות הלילה כאשר המסעדות והפאבים נפתחים  לחיי הלילה מאפשר צילומים מיוחדים עם חשיפות ארוכות  אף אפילו שימוש בפילטר ND על מנת לקבל חשיפות ארוכות יותר ואפקטים מיוחדים על מנת להעביר את הצבעניות והתסיסות של חיי הלילה של בירת רומניה בוקרשט  . 
תמונה מספר 4-רחובות בוקרש בחשיפה ארוכה בלילה פילטר ND
תמונה מספר 5-חי לילה בוקרש רומניה

סיניאה

בנסיעה צפונה מזרח לבוקרשט נמצאת העיר סינאיה  השם של העיר מגיעה מ"הר סיני " מחמם את הלב קשר קצת ליהודים בעיר  נמצא מנזר "סנט קטרינה " מנזר יפה אשר נבנה בשנת 1690 לזכר מסע הצלב של "שרבאן קנטאקוזינו" בהגיע לארץ הקדושה וביקר בהר סיני. תצלום מספר 6 ניתן ליראות את יפיו של המנזר המקום מטופח מאוד  בצמחיה ירוקה  והמבנה עצמו מרשים אובייקט צילומי  מרהיב 
תמונה מספר 6- מנזר סיני על שם הר סיני

ארמון פלש

ארמון פלש  נמצא כ חצי קלומטר ממנזר "סנטה קטרינה " מרחק הליכה רגועה כאשר מסביב ניתן להינות  מצילום נוף מרהיב של הארמון או במקביל להנות מצילומי רחוב של הדוכנים והאומני הרחוב שמפוזרים לאורך השביל שמוביל לארמון 
תמונה מספר 7- נגן אקורדיון בדרךלארמון פלש
בקצה השביל ניתן ליראות את ארמון פלש אשר מופיע בהדר  הזדמנות לצלם את הארמון מבחוץ וגם מבפנים אם הספקת ליקנות כרטיסים  הייתי ממליץ לבעלי המצלמות לבוא עם חצובה ומסנן ND ולבצע חשיפת ארוכות על מנת לקבל אפקט של מריחה  בצילום 
תמונה מספר 8-ארמון פלש

הרכבל של סינאיה

בקצה  ההר של העיר סינאיה  ניתן לעלות ברכבל הנקרא גונדולה (Telegondola Sinaia) לגובה של 1400 מטר תחנת ביניים ישנה מסעדה להתרווח ופסגה השניה בגובה של 2000 מטר גם שם יש מסעדה אך לא מומלצת .  לאורך כול העליה להר שישנו נוף מרהיב וניתן ליראות את העיירה סינאיה אפשר לצלם את הנוף המרהיב של ההרים ,שמים, יער הזדמנות טובה לצלם נוף עם עדשה רחבה ואף לנסות את מזלכם בצילום פאניג. 
תמונה מספר 9- רכבל להר המשקיף על העיר סינאיה צילום בשיטת הפאניג
תמונה מספר 10- רכבל להר המשקיף על העיר סינאיה

ברשוב 

העיר ברשוב היא עיר  מלאת חיים מפגש עם העיר מביא את שמחת החיים והרגשת החופשה  העיר התחתית משופעת במסעדות וחניות תיירים מדרכוב תוסס  הכניסה השחורה נמצאת בעיר  מקום ששוה לבקר בו ,ואילו בעיר העליונה  ישנם בתי מלון יפים ומקורים שצפים  על  המים  הדרך כלפי מעל לכון  מסעדת הציידים היא מרהיבה ביופיה שעצים ירוקים השלל גוונים. מסעדת הציידים עצמה מהממת באוטנטיות שלה לפולקלור הרומני שם ניתן לחוות את הוויה הרומני ולצלם את התיפאורת החרבות והעורות שנמצאים על קיר המסעדה .
 
-הר נוף ברשוב
תמונה 11-הר נוף ברשוב
תמונה 12- מסעדה רומנית אותנטית ברשוב

 טירת דרקולה  מחוז בראון 

טירת דרקול במחוז בראון  מציעה חוויה צילומית מהממת השווקים מסביב  לטירה מצעים מגוון רחב של צילומי רחוב של צוענים ומקומים אשר מוכרים את סחורתם לתיירים ,או במתחם הטירה עצמה ניתן לצלם את הטירה עצמה  כול אשר משתקף מהטירה  וחוצה לה.ניתן להשתמש במבחר רב של טכניקות צילום מיתוך הטירה על מנת לקבל תמונות מיוחדות ומעניינית כגון:  מיסגור, חלוקת הזהב,חוק השלישים ,הולכת עין ועוד ..

 

תמונה 13- טירת דרקולה אזור בראון ביצוע קומפזצית מיסגור .
תמונה 14- טירת דרקולה אזור בראון
תמונה 15- צילום רחוב איזור טירת דרקולה בראון

מבצר רשנוב 

מבצר רשנוב הוא מבצר אשר נמצא כשעה נסיעה מטירת דרקולה  הדרך למבצר  הינה מפותלת, ועולים עם קורונית אשר מופעלות ע"י טרקטורים על מנת לצלוח את העליות הטלולות .
המבצר עצמו יפה ומרשים ביפיו  מבחוץ אף יש נקודות תצפית שמאפשרות להשקיף על העיר רשנוב,  אך השימור בתוך המבצר הוא פחות  מרשים  וחבל שכך  ינה נקודת תצפית מהממת מהמבצר שניתן לצלם את העיר ממליץ מאוד לצלם משם  כמו כן את המבצר כשלעצמו נראה מרשים ביפיו מבחוץ.
 
תמונה 16- טירת רשנוב חבל בראון
תמונה 17-צילום אדם סוס בדרה למבצר רשנוב
לסיכום : רומניה היא מקום מהמם מבחינית הנוף והרב גוניות שבה,מאפשרת נוף אורבני יחד עם נופי טבע מהממים שנותנים לצלם ספקטרום רחב של צילומים ששונים אחד מהשני שלא כדי לפספס .ממליץ בחום  לטייל ולצלם במדינה המהממת הזו . 

השארת תגובה