6 טיפים לצילום אורבני

צילום אורבאני הפך להיות עם השנים צילום פופולארי אצל הצלמים כול צלם מתחיל שרוכש מצלמה מתחיל לצלם את הסביבה האורבאנית בא הוא נמצא בניינים, רחובות, אנשים, מכוניות כבשים כול דבר אשר מתחבר לסביבה האורבאנית בו אנחנו חיים. צילום אורבאני טוב מעביר את חווית העיר אל הצופה בצורה האמיתי ביותר לצופה במאמר זה תן מספר טיפים לצילום אורבאני טוב.
תורידו את מהירות התריס

6 טיפים לצילום אורבני.

צילום אורבאני הפך להיות עם השנים צילום פופולארי אצל הצלמים כול צלם מתחיל שרוכש מצלמה מתחיל לצלם את הסביבה האורבאנית בא הוא נמצא בניינים, רחובות, אנשים, מכוניות כבשים כול דבר אשר מתחבר לסביבה האורבאנית בו אנחנו חיים. צילום אורבאני טוב מעביר את חווית העיר אל הצופה בצורה האמיתי ביותר לצופה במאמר זה תן 6 טיפים לצילום אורבני לצילום אורבאני טוב.

תורידו את מהירות התריס

העיר מתאפיינת בחיים מהירים או בתנועה של אנשים ורכבים ממקום אחד למשנה ובדרך המהירה אנחנו כצלמים יכולים להעביר את התחושה הזו לצופה הדרך הפשוטה זה לשנות את מהירות התירס שלנו כאשר אנו עושים זאת אנחנו מקבלים מריחה של תמונה המריחה מעבירה את תחושת המהירות במרחב האורבאני התמונה ממחישה את התנועה בעיר העמוסה .

צור מגע עם המצולמים

אם אתם מצלמים אנשים תמיד כדאי לצלם אותם כאשר תופסים אותם עם המבט לכוון המצלמה ההסתכלות למצלמה היא ההסתכלות לכוון הצופה בתמונה כול אחד רגיש אחר למבט אך ישור המבט נותן את הקשר למצולם מאשר סתם צילום ניסתר של אדם,בד"כ הצילום הוא מהיר זה יהיה שבריר של שנייה כאשר המצולם משיר מבט אלכם במהלך שיחה או חיפוש מוצר בדוכן המזכרות .חשוב לא להיות ביישן ולצלם עם ביטחון .
צילום מספר 1 בעלת עסק אוכל מהיר בסורנטו דרום איטלה

תמונות נקיות

תמונות נקיות הכוונה לא ללא כתמים אל הכוונה לתמונות ללא הסחות דעת כול נוף אורבאני יכול לשקף בתוכו נושאים אשר לא קשורים לנושא הצילום, הנושאים המשניים גורמים להסחת דעת בתמונה וכך התמונה הופכת להיות לא מעניינת, הדרכים למנוע את זה הוא לצלם פריים נקיים ללא הסחות דעת הדבר מעביר מסר ברור לצופה . לדוגמא עם מצלמים מבנה עתיק ומעניין נדאג שלא יהיה הסחות דעת כמו כבלי חשמל או טלפון שיהרסו את הפריים אם ניתן אנחנו נשנה זווית או נחפש חלק אחר במבנה ללא נגיעות מודרניות אשר יהרסו את התמונה .
צלום מספר 2: כיכר בנפולי איטליה עם עמוד במרכז.
צילום מספר 2 א: כיכר בנפולי איטליה ללא עמוד במרכז התמונה שפוגע בנוף הארבני.

מצא ניגודיות בסביבה האורבאנית

בכול סביבה אורבאנית תמצאו חדש מול ישן עתיק מול עתידני כאשר אתם מצלמים תנסו למצוא את הניגודיות התמונה יוצרת עניין לעין הצופה כמו לדוגמא צילום רכב ישן חונה ליד בניין חדש ,סוס ועגלה בכביש עירוני,מבנים ישנים אל מול מבנים עתיקים יוצרים סוג של פרדוקס לצופה ועניין בתמונה . בתמונה מטה צולם רכב הסעת תיירים רטרט בנוף אורבני מודרני בדרום אטליה באי קפרי .
צילום מספר 3:רכב תיירים רטרו בנוף אורבני עכשוי קפרי איטליה.

צלם לא רק אנשים

בצילום אורבאני משתלבים גם בעלי חיים צילום כמו: ציפורים , חתולים כלבים ועוד הצילום של בעלי החיים בנוף האורבאני מהווה את שילובם המעניין בנוף העירוני המקום האורבאני לא נועד רק לבבני אדם אל גם לבעלי חיים השילוב של בעלי החיים בתמונות מהווה זווית מעניינת להסתכלות על סביבה האורבאנית .
צילום מספר 4 :כלב נח במדרחוב קפרי אטליה
שחף באי קפרי
צילום מספר 5 :שחף במדרחוב קפרי אטליה

השתקפיות

השתקפיות בנוף האורבני נותנות יחדיות לתמונה  אנחנו מרווחים שתי תמונות בתמונה אחד  בכך יוצרים סקרנות בנוף האורבני  ניתן ליראות מה קורה בחנות או מצד שני מה קורה מחוץ לחנות  בנוף האורבני.
הישתקפיות
צילום מספר 6:הישתקפיות האי קפרי איטליה
לסיכום: צילום אורבני משלב בתוכו הרבה אפשריות  צילום וטכניקות אשר מאפשרות לצלם תמונות מעניינות אשר מעבירה לצופה חוויה צפייה .כול צילום אורבני מספר את הסיפור שלו לצופה דרך הזויות ראיה של הצלם על המקום ,השתקפיות צבעים , זוויות  צבעים ועוד.. אילו הדברים אשר גורמים לצופה בתמונות להינות מהתמונה  שדרכה מנסה  הצלם  להעביר למתבונן בתמונות את חוויה  המקום בו הוא צילם קורס צילום  מתחילים ומתקדמים נילמד הנושא במערך השיעור.

כול הזכיות שמורות לאלרועי יעקב Photo10  ©

השארת תגובה