6 דרכים לגבות קבצי תמונה

אנחנו כצלמים מצלמים תמונות מדהימות של כול מני תחומי עניין, הן למטרות אישיות והן למטרות מסחריות . החשוב מכול לאחר הצילום הוא לאחסן ולשמר את התמונות שלכם לשימוש חוזר לעתיד הרחוק הקרוב במאמר זה אתן מספר דרכים לגבות קבצי תמונה.

6 דרכים לגבות קבצי תמונה

אנחנו כצלמים מצלמים תמונות מדהימות מכול מני תחומי עניין, הן למטרות אישיות והן למטרות מסחריות . החשוב מכול  לאחר הצילום הוא לאחסן ושימור התמונות שלכם לשימוש חוזר  לעתיד הרחוק הקרוב  במאמר זה אתן 6  דרכים לגבות קבצי תמונה.

תהליך העברת קבצים 

אחסון על כרטיס הזיכרון SD או מיקרו  SD או על כרטיס CF מתבצע בעת הצילום על כרטיס הזיכרון  אשר נמצא בתוך המצלמה האינפורמציה שמורה במצב דיגיטלי  בתצורת בינארית על הכרטיס  . לאחר הצילום מומלץ להוציא את הכרטיס  מהמצלמה ולעביר  מתאם USB אשר דרכו  ניתן  לצפות בתמונות במחשב , הסיבות לכך  הם: כאשר מחברים ישירות את המצלמה לחיבור המחשב  אנו חושפים את המצלמה לנחשון חשמלי מהמחשב לכוון המצלמה דבר אשר יכול לגרום נזק למצלמה.שנית  חיבור כבלים בין המחשב למצלמה מסכנת את המצלמה ,היתקלות בכבל המגשר בין המצלמה למחשב יכול לגרום לנפילת של המצלמה או לנזק ,על כן  מומלץ להפריד  את כרטיס הזיכרון מהמצלמה ולחבר אותו ע"י מתאם USB למחשב .
dsc_7876
כרטיסיזיכרון SD וCF עם מתאם USB המתחבר למחשב .

אחסון קבצי תמונה במחשב בכונן ניפרד

מומלץ להתקין כונן ניפרד לאכסון קבצי תמונות בלבד,  נידרש לאחסן את התמונות בתיקה לאחר הורדת התמונות אל המחשב ,רצוי שהתיקיות שתפתחו לאחסון הקבצים  יהיו רשומות באנגלית  בעת קריסה ניתן לשחזר את התיקיות לצורה המקורית שלהם  בצורה הנכונה כיתוב העברית מקשה על שיוך התמונות לתיקיה הכיתוב בעברית יוצר מוזר.

אחסון על גבי דיסקים CD

אכסון על גבי דיסק CD(צריבה) נשמע קצת מיושן אך זו עוד דרך לגבות את הקבצים כאשר אנחנו מעוניינים לגבות קבצים  בנפרד מהמחשב המנהלתי שלנו , יתרונות בגיבוי על  CD : הקבצים מגובים בנפרד מהמחשב  ולא  חשופים לוירוסים או קריסת מחשב .החסרונות : מדיה שחשופה לשריטות ותקלות צריבה שיקשו את הקריאה מהם בנוסף נדרשים הרבה יחידות מדיה  יוצר בעיית איכסון.

4

 

שימוש באכסון בשרתי (NSA Network-attached storage)

שימוש בשרת אכסון NSA   מאפשר אכסון חיצוני למחשב אשר ניתן לגבות עליו קבצים, חיבור ישר למחשב של יחידת NSA מאפשר גיבוי מיידית מהמחשב לשרת הNSA . אפשרות נוספת היא ע"י הורדה קבצים דרך רשת האינטרנט מכול מקום לשרת NSA, שרת NSA זה שרת אשר מספק את השירותים הגיבוי  ללא תלות במחשב הביתי.יתרון נוסך לשרת זה הוא שהוא מגבה 1+1  השרת מאוכלס ב 2 כוננים  בעלי נפח זהה כאשר מאחסנים באחד הכוננים הכונן השני מאוכסן אוטומטית באותם קבצים כך למעשה 2 כוננים מגבים את הקבצים או ניתן בשלב מאוחר להוסיף או להחליף לקיבולת גדולים יותר . החסרונות השרת נמצא בבית  חשוף לשריפה או גנבה פתרון חלקי ניתן להסליק את היחידה במקום ניסתר מפני גנבות  .
1
שרת אכסון NSA.

גיבוי בענן

גבוי בענן מתבצע כאשר כול שהקבצים שלנו מגובים אצל נותן שירותים חיצוני שמגבה עברנו בסרברים שלו את הקבצים שלנו ,הגישה לקבצים אלה מתבצעת דרך האינטרנט נידרש קו אינטרנט  על מנת להוריד ולעלות קבצים מהסרבר ישנם חברות אשר נותנות קיבולת  גיבו  ללא חיוב כגון : גוגל או חברות מקומית  ויש כאלה אשר הגיבוי הוא בחינם עד לגודל מסוים או לאחר מכן צריך לשלם עבור הגדלת הקיבולת ,יתרונות:  אפשרות גיבוי מרוחק אין חשיפה לכשל ציוד בבית כגון :שרפה ,או גנבה . חסרונות תלות בגורם חיצוני או בקו אינטרנט ורוחב הפס רחב קצב הורדה והעלת קבצים גדולים במיוחד .
dsc_8865
גיבוי ענן

דיסק חיצוני נשלף

דיסק חיצוני נשלף או פלש דיסק מאפשר לגבות קבצים מכול מחשב נייד או נייח ,או בכך מהווה גמישות גבוי עבור קבצי צילום שאנו מצלמים מחוץ לבית . היתרנות ניתן להעביר אותם למחשבים אחרים או לסרבים. החסרונות נוטים ללכת לאיבוד ,רגשים למכות וזעזועים פתרון :נרתיק יעודי למניעת פגיעה בדיסק.
דיסק חיצוני
דיסק חיצוני

 

 

תוכנות שיחזור

אם הקבצים מסיבה כול שהיא נמחקו קיימות בשוק תוכנות חינמיות וגם בתשלום שניתן דרכם לשחזר את הקבצים האבודים אחד מהתוכנות נקראת  RECUVA ניתן דרכה לשחזר קבצים שנמחקו תוכנה טוב עושה את העבודה .אפשרות נוספת לשיחזור היא ע"י חברות שמתמחות בשחזור קבצים אבודים ,דבר אשר מאפשר החזרת הקבצים אבודים אך כרוכה בתשלום .
אך שלא תבחרו לגבות את צילומים שלכם בקורסי הצילום שעשיתם בעבר או בסדנאות צילום או סתם צילומים שיקרים לכם  ,חשוב לגבות את התמונות שלכם באכסון גבוי אשר ימנעה אובדן אינפורמציה בעתיד והרבה כאב ראש על שיחזור והוצאות כספיות מיותרות  ע"י פתרון פשוט שהוא גיבו צילום .

כול הזכיות שמורות לאלרועי יעקב Photo10  ©

השארת תגובה