צילום אורבני גיברלטר/Gibraltal

גיברלטר מקום יפה ומעניין להיות בו ולצלם. אם אתם בספרד בחוף הדרומי בקסט דל סול היא מושבה בריטית לכן התרבות שם בריטית המקום משתרעת על מרחב של 6 קמ"ר חיים במדינה כ 30.000 תושבים, אל תוותרו על ביקור בגיברלטר אני תכננתי את הטיול כך שהשהות שלי באיסטופונה תיתן לי את הקריבה גיברלטר נסיעה של 45 דקות.

צילום אורבני גיברלטר/Gibraltal

גיברלטר מקום יפה ומעניין להיות בו ולצלם. אם אתם בספרד בחוף הדרומי בקסט דל סול היא מושבה בריטית לכן התרבות שם בריטית המקום משתרעת על מרחב של 6 קמ"ר חיים במדינה כ 30.000 תושבים, אל תוותרו על ביקור בגיברלטר אני תכננתי את הטיול כך שהשהות שלי באיסטופונה תיתן לי את הקריבה גיברלטר נסיעה של 45 דקות. כצלם לקחתי את כול העדשות אתי מצלמה ובמיוחד חצובה סוללות רזרבה ,דאגתי לצאת לכוון גיברלטר מוקדם בבוקר על מנת שלא יהיה לי מאבק עם האור הקשה של הצהריים והפקקים .הנסיעה לשם היא דרך כביש 7-A ו15-E 34- CA אם אתם עם GPS תדאגו ,להוריד את כביש האגרה מיותר להשתמש בהם ,הכבשים הציבוריים בספרד טובים.
הנסיעה לכוון מעניינת יש נופים יפים אפשר גם לעצור ולצלם תלוי בסבלנות של בת הזוג לידיעה יש רק כביש אחד מוביל למקום צריך להיות ערניים עם השלטים. הספרדים לא כותבים את השם גיברלטר בשלטים מקדמים אלה עיר שקרובה אליה, רק שקרובים למקום השלטים רושמים גיברלטר. שכבר הגעתם הנסיעה מתנהלת לאורך רצועת החוף תיראו את הצוק הגדול מרחוק , אז לעצור בצד לצאת מהרכב ולצלם לשכוח גם את עצמכם מזכרת יפה שווה יותר מי גלוית תיירים.
dsc_8370
רכס גיברלטר מהצד הספרדי לפני מעבר הגבול.
 
הכניסה לגיברלטר היא מפוקקת מאוד לכן חשוב להגיע מוקדם. כשנכנסים דרך הגבול ( לא לשכוח דרכונים ) אתם חוצים את מסלול הנחיתה ההמראה של מדינה מחזה מוזר אבל מעניין זה השדה התעופה היחידי במדינה שמקשר אותה לעולם כאשר יש המראה הכביש סגור לכלי רכב . כמו כן ניתן להגיע  לגבראלטר דרך הים  בהפלגה או  בטיסה .
ישנם כמה אפשריות להגיע למצוק שמורת הטבע :אחד ע"י הרכבל(בו תקבלו אוזניות עם הסבר על הנוף והעיר – גם בעברית)וכן כניסה לאתרים, . השנייה ע"י רכב הסעות לטיולים מאורגנים מני בוסים שנותנים במחיר כניסה לאתרים ומדריך 40 יורו .ושלישית ע"י רכב שכור .אני נסעתי עם הרכב השכור העדפתי גמישות בין האתרים .כרטיס הכניסה הקנה לי כניסה למערת הנטפים כולל המבצר .עלות לאדם 36 יורו.
dsc_8434
מערת הנטפים בתוך ההר .
 
מערת הנטיפים St. Michael's Cave שהיא אמנם לא גדולה אך נבחרה בין 10 מערות הנטיפים היפות בעולם יש לצלם בה במהירות תריס נמוכה ISO גבוה תנאי תאורה נמוכים, מנהרות המצור הגדול Great Siege Tunnels בהן מתהלכים בין מיצגים הפרוסים בתוך מנהרות שנחצבו במעמקי המצוק במהלך המצור הגדול על גיברלטר בשנת 1779, את המצודה המורית Moorish Castle מהמאה ה-14 והמוזיאון הפתוח של המצור City Under Siege Exhibition. שבילי הליכה (חלקם ארוכים) מקשרים מכוון שהצוק הוא שמורה אז ניתן להבין כי יש הרבה מה לצלם כמו נופים .אתרים ובעלי חיים קופים המקוי  מהווים אטרקציה צילומית יש להיזהר לא להאכיל בם שולטים בהר ומספרם מגיע כ250 קופים כך שלא תפספסו.
dsc_8425
קוף בהפסקת צהריים
 
הנופים שמשתקפים הם מהממים לא לפספס פשוט לצלם גם במערת הנטפים יש הרבה נקודות צילום יפות (חצובה חשובה פה)גם המבצר מציע לכם שלל צילומים יפים לאורכו של המערה במבצר עוברים תקפות שכן מצגים מראים זאת .
צפית בתחנת הרכבל העליון (בו תקבלו אוזניות עם הסבר על הנוף והעיר – יש גם בעברית), מערת הנטיפים St. Michael's Cave שהיא אמנם לא גדולה אך נבחרה בין 10 מערות הנטיפים היפות בעולם, מנהרות המצור הגדול המצוק במהלך המצור הגדול על גיברלטר בשנת 1779,Great Siege Tunnels בהן מתהלכים בין מיצגים הפרוסים בתוך מנהרה שווה לצלם . את המצודה המורית Moorish Castle מהמאה ה-14 והמוזיאון הפתוח של המצור City Under Siege Exhibition. שבילי הליכה (חלקם ארוכים) מקשרים בין האטרקציות השונות התנועה במקרה שלי נעשתה עם רכב .
dsc_8514
מצודה המורית Moorish Castle מהמאה ה-14
dsc_8510
אלסטרציה עבודות חציבה מצודה המורית Moorish Castle מהמאה ה-14.
המקום השני שחשוב להיות בו זה כביש הראשי(Main Stree) של העיר זה מדרחוב. עוד מקום לצלם בו תמונות אורבניות יפות ,מסעדות , כיכרות, פרוטרט חוצות,תאי טלפון לונדוניים , חניות מותגים .כמו כן תצלחו לראות גם אוטובוסים דו קומתיים מה עוד  שנוסעים בצד ימין אז זה מרגיע  המקום מוגדר פטור מכס .
dsc_8486
שדה תעופה בגברלאטר
אבל אולי שווה לקנות סיגריות או משקאות שאר הדברים שווים בדיקה ציוד צילום לא משתלם לקניה . ניתן לסכם כי שהות גיברלטר תהיה חוויה מעניינית לצלם האורבני עם קצת שילוב של חיות( קופים) פארקים שמפוזרים בעיר אם נישאר זמן.

כול הזכיות שמורות לאלרועי יעקב Photo10  ©

השארת תגובה