מיסגור מול קומפוזיציה

צילום דיגיטלי הוא אמצעי לביטוי אישי , מה שהופך אותו צורה של אמנות. בין אם אתה מצלם לפנאי וכיף, כגון :חופשה משפחתית , צילום עבור חתונה אירוע, דיוקן או אחר , אתה יוצר אמנות. אתה חייב להלחין תמונה בתוך המסגרת שלכם בעינית שלכם , בדיוק כמו ושצייר עושה בתוך גבולות הבד. לכידת תצוגה אחת של מציאות , כך שאחרים יכולים להעריך את מה שאתם ראיתם שגרם לכם לקחת את תמונה של סצנה, חפץ או אדם ולהעביר מסר .

מיסגור מול קומפוזיציה

צילום דיגיטלי הוא אמצעי לביטוי אישי , מה שהופך אותו צורה של אמנות. בין אם אתה מצלם לפנאי וכיף, כגון :חופשה משפחתית , צילום עבור חתונה אירוע, דיוקן או אחר , אתה יוצר אמנות. אתה חייב להלחין תמונה בתוך המסגרת שלכם בעינית שלכם , בדיוק כמו ושצייר עושה בתוך גבולות הבד.  לכידת תצוגה אחת של מציאות , כך שאחרים יכולים להעריך את מה שאתם ראיתם שגרם לכם לקחת את תמונה של סצנה, חפץ או אדם ולהעביר מסר .
כפי שאתם פותחים את העין והמוח שלך כצלם. זה חשוב כדי להבין את הרעיון של הרכב באופן מודע, ולאחר מכן להיות מסוגל ליישם את הרעיון באופן לא מודע . כמו כל מיומנות , לאחר שלמדתו תרגלנו אותו, בסופו של דבר תוכל להשתמש במיומנות אפילו בלי לחשוב על מה שאתם עושה . זו מטרה ראויה לכל צלם דיגיטלי, כי ברגע שאתה משיג את זה כל התמונות שלכם חשוב  שתהיה טוב יותר.
מסגור
אל תבלבלו בן המסגור הקומפוזיציה , למרות שצלמים רבים עושים זואת. מסגור הוא פשוטה תנועה של המצלמה שלכם כדי למצוא את הזווית והתצוגה הטובה ביותר של התמונה שאתה רוצה לצלם. אתה מזיז את המצלמה שלך לכול הכוונים רק לקבל תמונה בתוך הפריים . לעתים קרובות, מה שצריך לצלם תמונות טובות יותר הוא אתה האומנות שבך והיצירתיות . עוד טכניקה פשוטה, שצלמים טועים בא היא ,השימוש הנרחב בתוכנה לעריכת תמונות , צלמים רבים דווקא מחליטים להשתמש עם כלי חיתוך או בכך מנסים להשיג תמונה טובה מה שבא לחפות על המסגור.
קומפוזיציה
זה קל למסגר תמונה ,אבל זה דורש  קצת חשיבה ומאמץ כדי להיות מלחין או לצייר טוב. על פי הגדרה קומפוזיציה היא פשוט למדי, תצוגה מהנה של אלמנטים ( אובייקטים ונושאים ) בתוך המסגרת של העינית שלך שמאוד מושכת אנשים לתמונות שלך ומחזיקה אותם לזמן רב ככל האפשר. הקומפוזיציה חושף את מערכת יחסים בין אובייקטים ונושאים ,ומספק לך את היכולת לשנות את היחסים האלה ,שאתה לא יכול לעשות עם מסגור .
בין אם זה צילום דיגיטלי או ציור אומנויות , הקומפוזיציה מתחיל בייעול או לפשט את הגורמים בתוך תמונה. הצעד השני לתמונות טובה יותר , מורכבים הוא לחסל את כל המרכיבים או הסחות דעת המיותרים. לפשט ולסלק גורמים מסיחים הם מילות המפתח לקומפוזיציה . חלק הקשה הוא לשמור על שתי פעולות אלה באיזון. נסו טכניקות אלה כדי לפשט ולמנוע הסחות דעת.
התקרב לתמונה שאתה רוצה לצלם על מנת לפשט את יחסי גומלין בין כמה אלמנטים מרכזיים .
תצלום פורטרט קרוב לאובייקט המצולם
צילום 1 התקרב לתמונה שאתם רוצים לצלם
סרוק את הקצוות של המסגור שלכם עבור כל אלמנטים , ובעיקר אלמנטים מסיחי דעת , כגון :ענף אחד קטן שנסחף לתוך המסגרת שלכם אשר ניתן  לבטל אותו על ידי התקרבות עדיין או כבל חשמל או שקית ניילון אשר פלשו למסגרת  הדרך הפשוטה לבטל אותם  במסגרת  ע"י הזזת  המצלמה או שינוי הזום  או לשנות זוית צילום  בכך למצוא את התצוגה אחד שנותנת את הרכב המאוזן ביותר לתמונה  .

             

קומפזציה נכונה
תמונת 2 תקריב ביטול הסחות הדעת הסביבת.
קומפזציה לא נכונה
תמונה 3 עם הסחת דעת ברקע
טכניקה נוספת שמשתמשים צלמים רבים היא להתעלם מאובייקטים, נושאים או פרטים .בכך שהם עושים על התמונה דיפוקסים (טישטוש) כלומר משתמשים בעומק שדה רדוד או בכך יוצרים תמונה נושא בקומפזציה והשאר לא מפריע ליצרה שלכם. צילום מספר 4 ניתן ליראות כי הרקע מטושטש ואילו האובייקט המצולם (הגדר)הוא בפוקס מה גורם לצופה להתמקד עליה יחד עם זאת התצלום גורם להולכת עין של הצופה לאורך הגדר עד סופה.
צילום חופשה
צילום 4 הולכת עין בתמונה ע"י טשטוש רקע וזוית צילום נמוכה
קומפזציה פתוחה
 צילום כאשר האוביקט מצולם בזוית צרה מאפשר לראות רק חלק  מהתמונה ואת השאר הצופה משלים  לדוגמה: צילום של דשא הצופה משלים את שאר פזל התמונה דרך הדמיון כדוגמת: שהצילום נעשה בשדה באור שמש באמצע היום במקום טבעי.דוגמא ניתן ליראות בצילום מספר 5.
צילום 5 קומפזציה פתוחה.
צילום 5 קומפזציה פתוחה.
קומפזציה סגורה 
 צילום אשר בוצע בזוית רחבה מביא לעין הצופה את כול הסיפור אין מקום להשלמת חלקים ע"י הדמיון של הצופה התמונה ברורה לצופה דוגמא ניתן ליראות בצילום מספר 6 במקרה זה רואים כי הדשא הוא חלק תפאורתי מדוכן משקאות שייק .
צילום 6 קומפזציה סגורה.
צילום 6 קומפזציה סגורה.
כול הזכיות שמורות לאלרועי יעקב PHOTO10  ©

השארת תגובה