היתרונות בעדשה 24-70 מ"מ

היתרונות בשימוש בעדשה 24-70 מ"מ 

הדעה שלי בעניין שכול צלם צריך עדשה של 24-70 ,מכוון שהיתרונות בשימוש בעדשה 24-70 מ"מ מאפשר אורך המוקד משתנה אשר  מאפשר צילום בזווית רחבה וצרה,ויחד  עם  זאת מאפשרת לקבל כמות אור מספקת  לתמונה, בנוסף עם  טווח עומק שדה  אשר מספקת העדשה שהוא טווח גדול של מפתח צמצמם שנעה בין  f29- f2.8 שהוא בין צמצם פתוח לצמצם סגור .
 עדשה עם צמצם משתנה מאפשר שינוי בעומק השדה שהוא בין צר לרחב. צר כאשר הצמצם פתוח f2.8  ורחב כאשר  הצמצם הוא סגור כמו f29 כאשר האפשריות האלה קיימות בעדשה אחד הדבר מאפשר מבחר רחב של סוג צילום שמאפשר צילום פורטרט בזווית רחבה או צרה . יחד עם זאת אפשרות טוב בצילום פרספקטיב  שבא לידי ביטוי בצילומי נוף  בעלי חיים או בני אדם שאת כולם ניתן ליראות בהסברים בהמשך מאמר.
צמצם של מצלמה .
תמונה 1- צמצם 2.8 f פתוח
עדשת טמרון 24-70 מ"מ
תמונה 2- עדשת טמרון 24-70 מ"מ.
לדוגמא  צילום פורטרט בצילומי חוץ נותן את האפשרות לצלם תמונות עם צמצם פתוח כאשר צילום מסוג זה נותן פורטרט  שמושך את העין כאשר הרקע מטושטש והמצולם ברור בתמונה, יחד עם זאת הסביבה לא גונבת את ההצגה  בנושא המרכזי בולט והרקע משמש כהשתקפות עדינה של הסביבה המצולמת בכדי לתת עניין לתמונה .ניתן ליראות בצילום 3 וצילום 4 ע"י פתיחת צמצם ניתן לטשטש את הרקע  ולהבליט את המצולם.

 

אביזרים נלווים מוספים לתמונה
תמונה 3 -צילום פורטרט אם אפשרות לטשטש את הרקע .
פינקיו
תמונה 4- צילום פורטרט אם אפשרות לטשטש את הרקע .
עדשה 24-70 מ"מ חיונית לצלם משמשת את הצלם גם בצילומי נוף כאשר צילומים אלה דורשים זוויות רחבות וגם צילום תקריב על מנת לקבל בצילום נוף מה שניקרא עוגן, עוגן הוא תצלום תקריב של אובייקט הצילום נוף דבר אשר מכניס עניין בתמונה כאשר בעדשה רחב הקיימת בעדשה של 24-70 מ"מ ונותנת את האפקט הזה ע"י יצירת פרספקטיה  הגזמה בתמונה .היתרונות בעדשה 24-70 מ"מ ניתן ליראות בצילום 4.
צילום בעדשה  רחבה מאפשרת גם זווית פתיחה רחבה אשר נותנת חשיפה  רחבה של הנוף מצולם ומאפשר עומק בתמונה המצולמת כלומר, נין ליראות את המרחיקם הקיימים בין האבייקטים ניתו ליראות בצילום 5
צילום בעדשה 24-70  מ"מ  מאפשר לצלם תמונות ברמת עיוות מנמלסטית כפי שידוע כול  טווח שהוא עד 24 מ"מ יוצר עוותי עדשה שגורמות לתמונה להיות לא מציאותית , לכן שימוש בטווח  של 24-70  מ"מ מנעות את  התופעה של עוותי תמונה  ויוצרת תמונות בטווחים שמאפשרות תמונות שקרובות למציאות המצולמת. 

 

צילום נוף פלמחים
תמונה 5- צילום פרספקטיב הגדלה מוגזמת של האוביקט הקרוב לעדשה
חלוקת קו הזהב חוק השלישים
תמונה 6 -צילום עדשה רחבה מאפשרת לתת עומק לתמונה .
ניתן ליראות  בצילום מספר 7 כי ע"י שימוש בעדשה רחבה ניתן לקבל  תמונה מוגזמת  בתקריב הפנים של השור, וזאת ע"י שימוש בעדשה 24-70 מ"מ .כאשר אני משתמש בזווית הרחבה של העדשה(אורך מוקד קטן) אני מקבל פרספקטיב רחבה של השור המטרה היא לייצר אובייקט גודל מהמציאות להעצים את המצולם. 
זוית מוגזמת
תמונה 7 -זוית מוגזמת שניתון לתת ע"י עדשה רחבה .
לסיכום ניתן לומר כי עדשה 24-70 מ"מ  מתאימה בצורה אידאלית לארסנל של הצלם מכוון שהיא מאפשר שלל אפשריות צילום שהם : הזוית רחבה או צרה שמתאפשר ע"י אורך מוקד משתנה שבין 24 מ"מ ל70  מ"מ ומה שבניהם, יתרון הצמצם הפתוח  מאפשר ,צמצם  פתוח  או סגור אשר משפיע על האור ועומק השדה , לכן העדשה מתאימה מכוון שהיא מכסה מגוון שימושים עבור הצלם .
נושא העדשות נלמד במהלך הקורס צילום מתחילים 
כול הזכיות שמורות לאלרועי יעקב Photo10  ©

השארת תגובה