צילום פורטרטים אל מול השמש

צילום מול השמש נשמע בעיית עבור חלק מהצלמים אך בפועל ניתן להשיג את המיטב בצילום מול השמש .

צלמים מנוסים מפיקים את המיטב בצילום מול השמש ,צילום זה מוגדר כצילום בעיתי אבל כאשר לומדים את שיטת התמודד עם קרני השמש או משתמשים ביתרונותיו של הכדור "כדור הזהב" לקבל תמונות אמנותיות ומעניינות לעין הצופה .

צילום פורטרטים אל מול השמש

צילום מול השמש נשמע  בעיית עבור חלק מהצלמים  אך בפועל  ניתן להשיג את המיטב בצילום מול השמש .צלמים מנוסים  מפיקים את המיטב בצילום מול השמש  ,צילום זה מוגדר  כצילום בעיתי אבל כאשר לומדים את שיטת  התמודד עם קרני השמש או משתמשים ביתרונותיו של הכדור "כדור הזהב"  לקבל תמונות אמנותיות  ומעניינות לעין הצופה  במיוחד בצילום פורטרים באור טבעי  .כאשר מצלמים בצילום זווית אל מול השמש נוצר סנוור במצלמה את הסנוור הזה ניתן  להשתמש הדרך נכונה בכמה אמצעים לקבל תמונה אפקטים מעניינים ותמונת  ואפקטים  מעניין אותם אפרט אך :

1.מהירות תריס גבוה :

ע"י צילום במצב ידני במצלמה ב ISO נמוך(100) וצמצם פתוח , מהירות תריס גבוה, אנחנו מצלחים "לכבות" את השמש,  מהירות התריס הגבוה  משפיעה על האור הסביבתי, הצמצם פתוח מאפשר כניסת אור  הISO הנמוך מאפשר תמונה מאוזנת   המתאימה לתנאי האור. קביעת פרמטרים אלו, אנו מקבלים תמונה של שמש כבויה שמבלטים את קרני השמש אשר לא הורסת את היופי התמונה, שבאה ניתן ליראות את השמש  כפנס והדמיות מוארות ע"י השמש . מקרים מסוימים ניתן להבזיק על המצולמים  על מנת לפצות על החשכה שנוצרה בעקבות מהירות תריס גבוה או לתת תאורה אחידה שימוש בג'ל צבע לפלש יכול להועיל לצבע הסביבתי  בצילום הפורטרט .

2.להסתתר מאחר השמש  :

יתרונה של השמש ככדור אש  משמש כאור אחור בצילומי שטח . בצילומי שטח ניתן להשתמש  בשעות השקיע או הזריחה בשמש כפנס אחור צבעוני.  הפנס זה ניתן לניצול ע"י כך כאשר השמש מוסתרת מאחור האובייקט המצולם או בכך יוצר  קרניים זהובות  המקרינות מאחר המצולם אשר נותן אפקט  של הילה מוזהבת מסביב למצולם. תמונה מהסוג הזה יוצרת עניין לצופה מכוון שהתמונה היא צבעונית בהירה וחדה לעין וגורמת לתמונה להיות מעניינת בעקבות אפקט ההילה שהשמש יוצרת בתמונה .
צילום 1 פורטרטים כאשר השמש מוסתרת מאחורי ראש המצלום לקבלת הילה צבעונית.
צילום 1 פורטרטים כאשר השמש מוסתרת מאחורי ראש המצלום לקבלת הילה צבעונית.

3 .שימוש בפילטר:

 פילטר מקטב או פילטר ND הוא פילטר אשר מותקן על העדשה , פילטר המקטב מורכב משתי  עדשות אשר ע"י סיבוב אחד מהם נוצר קיטוב לקרני האור או בכך משנים את רמת האור הנכנס ומניעת סיניור יתר או בכך לקבל תמונה "רגוע " בתנאי שמש קשה בצילום אובייקט . שימוש בפילטר  ND(Natural Density אשר מוריד את עוצמת האור בצורה הדרגתית( על פי רמת חסימת האור שהם מדורגים f-stop)  פילטר זה מאפשר להוריד את כמות האור בצילום מול השמש ברמות אור מדורגות. שמושים בפילטרים אלו נותנים לצלם את היכולת לתמרן מול השמש ולקבל תמונות מיוחדות שהם פחות מסנורות ויצרות אפקט מדורג של אור בתמונה שנקרא פלרים תופעה שניגרמת בעקבות  מכלול העדשות שנמצאים ביחידת העדשה .
צילום 2 עם פילטר ND להורדת חשיפת שמש וקבלת פלרים.
צילום 2 עם פילטר ND להורדת חשיפת שמש וקבלת פלרים.

4 סינוור  המצולם:

כאשר מצלמים מצולם בצילום פורטרט אל מול  השמש, המצולם מצמק את עינוי דבר אשר יוצר עוותי  בפנים ואף סגירת עינים, דבר אשר לא מחמיא למצולם בצילום הפורטרט  ויוצר הצללות  בפנים  וקמטים. בתאורה אחורית של השמש אל מול המצולם  אלמטים אלה נימנעים  או בכך מקבלים פנים אחידות  ורגעות של המצולם ביחד עם שליטה בתאורה חיצונית   .

כול הזכיות שמורות לאלרועי יעקב Photo10  ©

השארת תגובה